sobota, 25 maja 2013

18. "Wszystko zaczynało się burzyć"

Rozdział dedykuję @Margaret9696 @niewidzialna_a i @Pataxxon za to, że po prostu są. Dziękuję :)


Pierwsze płatki śniegu wirowały za oknem pokoju sierocińca, rozpoczynając bajeczny walc z zimnym wiatrem i spowijając Londyn w puchatym śniegu. Ludzie na ulicach, odziani w grube kurtki i kożuchy śpieszyli do pracy, a z pomiędzy ich sinych od zimna ust, wysnuwały się małe obłoczki pary, znikając w mroźnym powietrzu. Czarnowłosa siedziała na łóżku, oparta o jasną ścianę, a światło dostające się przez okno muskało jej twarz, podkreślając porcelanową bladość. Szaro-niebieskie oczy przyglądały się z zadumą lewej nóżce burego misia, z której wyłaziła szpetnie wata.
Raven ułożyła niedźwiadka obok siebie i sięgnęła po naszykowany wcześniej zeszyt.

11.12.2013r.
Czy to nie śmieszne?
Jesteśmy tylko składanką uczuć.
Radością, smutkiem, pustką i pełnią.
Wszystko to przepełnia nas, kształtując to jacy jesteśmy.
Jaka jestem ja?
Jestem inna.
Tak mi się wydaje.
Jestem jednocześnie szczęśliwa i smutna.
Szorstka i delikatna.
Krucha i silna.
Może po prostu jestem mieszanką.
Mieszanką, której nie pojmuję.... I czy kiedyś będę mogła ją pojąć?
Uczucia są tak bardzo różne, a przy tym tak podobne.

***
Chłopak o zaróżowionych policzkach, zmierzał z uśmiechem na ustach, do pobliskiego supermarketu. W jego zielonych tęczówkach błyskały wesoło małe iskierki, a z całego ciała emanowało najzwyklejsze w świecie szczęście.
- Jezu, to na prawdę wnerwiające.
Do Harry'ego dotarł głos niebieskookiego przyjaciela, idącego z nim ramie w ramie.
- Co? - mruknął brunet nie przestając się uśmiechać.
- Uhh... To całe twoje "patrzcienamniejestemtakohydniezakochanyiszczęśliwy" - odparł Louis wywracając przy tym oczami i modulując śmiesznie  głos. Jednak uśmiech błąkający się w kącikach jego ust, gdy to mówił, zdradził Loczkowi, że przyjaciel tylko się z nim drażni.
- Mhmmm.... a twoje "patrzcienamniejestemkrólemdramatu" nie jest lepsze.
- Shut up.
Harry roześmiał się i kręcąc z rozbawieniem głową, obserwował błyszczącą warstwę śniegu tworzącą się pod jego nogami.
On rzeczywiście był szczęśliwy.

***
W pokoju panował lekki chłód. Raven siedziała z zapartym tchem obserwując, jak małe śnieżne drobinki oblepiają od zewnątrz okno, tworząc niepowtarzalne wzory.
- Mam niespodziankę.
Głęboki głos Curly'ego rozniósł się po pomieszczeniu, czyniąc je automatycznie cieplejszym.
- Jaką, jaką, jaką? - spytała z podekscytowaniem Lucy, odrywając się od trzymanej w ręku książki i przenosząc swe ziele tęczówki wprost na chłopaka. Raven również spojrzała na niego z zaciekawieniem.
Brunet podniósł wyżej torbę w środku, której znajdował się ciemny laptop.
- Obejrzymy film - oświadczył z uśmiechem, tworząc przy tym dołeczek w policzku.
Usadowił się jakby nigdy nic na łóżku, obok czarnowłosej, która posunęła się robiąc dla niego tym samym miejsce.
- No a ty na co czekasz? - spytał blondynki, która stała trochę zmieszana na przeciw łóżka, nie wiedząc czy może pozwolić sobie na tak śmiały ruch.

Od ostatnich miesięcy tylko i wyłącznie Harry uzyskał pozwolenie na przebywanie na łóżku dziewczyny. Lucy nawet nie myślała o czymś tak ryzykownym, biorąc pod uwagę ostatni raz gdy to zrobiła, a Raven wybiegła z pokoju cała roztrzęsiona.
Dziewczynka stała tak, patrząc na niebieskooką, która odwróciła wzrok, studiując z zaciekawieniem fakturę swojej pościeli. Atmosfera robiła się coraz bardziej napięta, póki Curly nie odchrząknął i skierował do Raven pytanie "czy coś jest nie tak?".
Dziewczyna spojrzała ze znudzeniem na blondynkę, kiwając głową, na znak pozwolenia. Lucy uśmiechnęła się szeroko, ukazując rząd zębów z paroma ubytkami i usadowiła się wygodnie obok Harry'ego.

***
Dziewczynka oparta o lewe ramie Harry'ego oddychała umiarkowanie. Jej powieki były zamknięte, a usta delikatnie rozwarte i mała blondynka wyglądała uroczo jak każde dziecko, gdy zaśnie niespodziewanie.
Raven starała się nie myśleć o uczuciu rozlewającym się od jej klatki piersiowej wprost do żołądka, gdy zerknęła w stronę uśmiechniętego zielonookiego, odgarniającego złote włosy z czoła jedenastolatki. Na prawdę starała się nie myśleć o tym jak uroczo to wyglądało i o tym, że mogłaby oglądać taki obraz codziennie.
Próbowała z całych sił skupić się na filmie, ale szczerze mówiąc nie wiedziała nawet kto jest głównym bohaterem. Przez cały czas jej umysł jak na złość odciągał ją od fabuły rozpoczynając rozmyślenia nad tym czy aby na pewno postępuje teraz dobrze?
W końcu wszystko było tak dziwnie i niebieskooka nie była pewna czy może.
Czy może sobie pozwolić na naruszenie swojej przestrzeni.
Umysł krzyczał głośno i dobitnie "nie".
Tyle, że to małe i jak dotąd ciche serduszko zaczęło buntować się i zabierać kontrole nad decyzjami dziewczyny.
I jakkolwiek głupie to było Raven była w równej mierze przerażona co w dziwny i niezrozumiały sposób zadowolona.

***
Kiedy poczuła delikatny dotyk na swojej dłoni, napięła się odruchowo, gotowa odsunąć się na drugi koniec łóżka, a nawet wyjść z pokoju. Jednak dotyk był delikatny niczym muśnięcie motyla i nie potrafiła tego zrobić. Jej mózg jak za naciśnięciem guzika wyłączył się. Czuła się sparaliżowana, nie mogąc zrobić nic by zabrać rękę i pokazać, że nie chce by ktokolwiek jej dotykał.
Więc czemu w takim razie jedynie patrzyła na migające postaci w monitorze laptopa i to do czego była zdolna w tej chwili to oddychanie i od czasu do czasu mruganie, by z oczu nie zaczęły lecieć podrażniające łzy.

To jedno muśnięcie dłoni, przez kędzierzawego wywołało u niej tak ogromny szok, że dopiero po dwóch minutach jej umysł odzyskał panowanie, a w jej głowie nagle wybuchnęło niczym wystrzał kuli armatniej tysiąc głosów krzyczących "przywiązanie! niebezpieczeństwo! samotność! ból!" na zmianę sprawiając, że coś ciężkiego i dużego stanęło jej w gardle nie pozwalając swobodnie oddychać.
Tak dobrze znała te słowa, że gdy poczuła na jak na wierzchu dłoni, chłopak zaczyna z czułością kreślić tajemnicze znaki i zawijasy spojrzała jedynie z paniką w oczy Curly'ego, chcąc jak najszybciej wyrwać rękę. Jednak ten przejrzał Raven na wylot i uścisną jej kruchą dłoń zanim zdążyła wykonać jakikolwiek ruch.  Zaczęła myśleć, czy chłopak będzie teraz tak ją trzymał zaciśniętą w swojej, lecz ten po paru sekundach jedynie spojrzał ze zmartwieniem w niebieskie oczy i powoli wypuścił dłoń z uścisku, udając, że nic takiego się nie stało.


Patrzyła jak zahipnotyzowana na swoją dłoń i miała ochotę wybuchnąć nagłym płaczem. Czuła jak skóra w tym miejscu zaczyna być zimna, niczym lód, a zarazem piec ją niemiłosiernie. Nagle serce znowu zepchnęło umysł z piedestału i zaczęło krzyczeć o potrzebę dotyku. Jej całe ciało bolało, a wszystko to było tak okropne bo nie potrafiła się z tym pogodzić.
Wstała, podchodząc do okna i uchylając je lekko. Potrzebowała powierza. Teraz, już, natychmiast. Inaczej miała wrażenie, że całkowicie przestanie oddychać i upadnie na zimną podłogę wtapiając się w nią i dopasowując do wydeptanej, zimnej i powyszczerbianej posadzki.

Śnieg nadal padał, obsypując miasto białą warstwą ochronną. Zakrywał chemiczne życie mieszkańców swoim czystym, błyszczącym puchem, przykrywając wszystkie brzydkie, szare chodniki.
Parę maleńkich płatków wpadło do pokoju roztapiając się w parę sekund na włosach i ciele dziewczyny.
- Przepraszam - usłyszała głos bruneta, który nie wiedzieć czemu zadziałał jak mocne uderzenie w brzuch.
Zamknęła oczy, mając nadzieję, że pozwoli jej to zniknąć. Zapaść w nicość na choćby parę godzin. Wszystko byłoby łatwe bo nie czułaby chociaż tego rozdarcia i bólu.
- Przepraszam - powtórzył Harry stojąc zaraz obok niej.
Raven potrząsnęła przecząco głową, tak gwałtownie, że jej długie włosy owinęły jej twarz i wróciły na swoje miejsce przecinając powietrze. Ponownie potrząsnęła głową, tylko teraz delikatniej i dużo słabiej jakby dla upewnienia, że chłopak to zauważył.
Jej oczy były rozszerzone i trochę jakby zaszklone, ale nawet ona nie była w stanie stwierdzić czy to przez tabun uczuć powodujących u niej wręcz mdłości czy może mróz wpadający do pokoju.
Lekko się trzęsła i teraz już wiedziała, że nawet zimne, przecinające na wskroś powietrze jej nie pomorze. W głowie kołowało się jej jakby dopiero co wysiadła z rollercoster'a, a przez umysł zaczęły przelatywać obrazy z ostatnich miesięcy.

Wszystko było zbyt przesycone. Albo była niewyobrażalnie szczęśliwa (obrazy te ukazywały głównie Harry'ego. Uśmiechniętego, zamyślonego lub śmiejącego się) albo wszystko bolało ją i nie potrafiła funkcjonować w normalny sposób (sceny przedstawiały w większej mierze noce, oraz poranki, gdy mózg zaczynał rozpatrywać każdą spędzoną  chwilę i wysnuwać bardzo złe i przykre wnioski, że nie pamiętała prawie nic prócz zielonych oczu i zachrypniętego lekko głosu).
Spirala wspomnień nakręcała się coraz bardziej powodując coraz większą panikę i nagły ból brzucha.
Miała ochotę na raz wymiotować, krzyczeć i płakać.
Ale najbardziej miała ochotę uciec i schować się najdalej jak tylko jest to możliwe.
A to dlatego, że uświadomiła sobie oczywiste.
Wszystko zaczynało się burzyć.
Mur, który zbudowała niebezpiecznie kruszył się, a jego kawałki codziennie odpadały, tworząc jedynie słaby i kruchy gruz.

***
Stała przed nim. Trzęsąca się, z wielkimi z przerażenia oczami i bliska płaczu.
I wtedy przypomniał sobie o jednej z rozmów jakie odbył z Agnes.
Mówiła mu wtedy o takich przypadkach.
O przypadkach kiedy choroba* zaczyna się nasilać i wszystko co "niebezpieczne" uderza w chorego tworząc wieki huragan w głowie.
Tak, teraz patrząc na jej rozbiegany wzrok i drgającą dolną wargę był pewny.
Raven miała właśnie przed nim atak.


*przypomnienie - Raven jest chora na mutyzm selektywny.
Przepraszam, że przez dwa tygodnie musiałyście czekać, ale nie mam kompletnie czasu i musicie to zrozumieć.
Nie wiem czy mi wyszło czy nie... Starałam się.
Czy się udało?
Mam nadzieję, że wy mi to powiecie.
Chciałam jeszcze powiedzieć, że dostałam ostatnio maila z prośbą, o pomoc. Także, jedna z moich czytelniczek startuje w konkursie na blogu http://and-be-with-me.blogspot.com/p/konkurs.html i miała wcześniej problemy techniczne, więc swoją pracę nadesłała później, a teraz nie wie jak może zdobyć głosy. Ja osobiście jestem na prawdę pod wrażeniem jej pracy, a jeśli Wy też, proszę zagłosujcie pod numer 7 (głosy anonimowe się nie liczą, chyba, że poda się nick z tt).
Dla Was to parę minut :)

No i to chyba jak na razie na tyle...
Kiedy następny?
Nie wiem. Na prawdę teraz mam tak zawalony cały czas, że ledwo co udało mi się dodać dzisiaj.

Pozdrawiam, ściskam i całuję ;3
Wasza Rose.

17 komentarzy:

 1. Jeju w takim momencie miała atak ? No pewnie, ,że tak. Wtedy nadaje się "dramatu" który tu przeważa. Znowu tyle emocji, aww ! Nie wiem czy płakać się zachwycać ! Świetny rozdział !
  Pozdrawiam.
  Isiia.

  ***

  Serdecznie zapraszam na XIV rozdział na http://just-trust-isiia999.blogspot.com/.

  Oraz na http://you-and-i-lizzy.blogspot.com/ i http://dear-cousin.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie się cieszę, że dodałaś rozdział bo dawno nie czytałam twoich rozdziałów. Jednak rozumiem, gdyż każdy ma inne zajęcia niż blog.
  Wracając do rozdziału jest fantastyczny. Mam nadzieję, że Hazza pomoże Raven wyjśc z tej choroby :)
  Czekam na kolejny :)
  Życzę weny i pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. nic nie szkodzi, że musiałyśmy czekać. jak widać nikt nie ma Ci tego za złe, więc się nie przejmuj. co do tego, czy Ci się udało... NO PEWNIE, ŻE TAK! z resztą jak zawsze. Boże, ale żeś cudeńko stworzyła. *,*
  no i oczywiście. w takiej chwili miała atak... kuuurde. ale jak to napisałaś: 'Mur, który zbudowała niebezpiecznie kruszył się, a jego kawałki codziennie odpadały, tworząc jedynie słaby i kruchy gruz.' TAK! powoli się otwiera. nie mogę się doczekać, aż wszystko będzie między nimi już tak dobrze, no i jak ona zacznie mówić. bo jak na razie się na to nie zanosi... a szkoda. ;)
  fenomenalny rozdział. <3
  czekam na kolejny. *,*

  one-direction-back-off-camera.blogspot.com
  marzenia-1d-opowiadania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Super :) jestem ciekawa kiedy Raven przemówi :) rozdział super :) pozdrawiam i zapraszam do mnie : simply-happy-life.blogspot.com i every-dream-can-come-true.blogspot.com :*

  OdpowiedzUsuń
 5. JEJCIU *.* Dziękuje za dedykację <3 Nie trzeba było :* a co do rozdziału to jest meeeeega cudowny . Ale ten atak ... o.O masakra o.o widać jak się zmienia . Ale boję się co będzie potem ... Oczywiście wybaczamy Ci taką długą nieobecność - przecież masz do tego prawo :) Kocham i całuję również bardzo mocno kochana :* Czekam na następny baardzo mocno <3 <3 <3 Do napisania kochana
  xoxo
  Twoja Niewidzialnaa <3 :*

  OdpowiedzUsuń
 6. A tak z innej beczki ja patrze na twoich obserwatorów i patrze *ja tyle osób przybyło że mnie już nie widać* więc szukam siebie . Dwa razy przeleciałam wszystkich i *kurde ! nie ma mnie ! ale wstyd* Mówię Ci byłam pewna że obserwowałam twojego bloga no ale zdarza się ale już jestem więc jest okej <3

  OdpowiedzUsuń
 7. BECAUSE YOU WRITE AMAZING TEXT.

  IT'S BEAUTIFUL ♥

  czekam nn ;)
  Kiss Lolaa ;*


  + ZAPRASZAM NA MOJEGO NOWEGO BLOGA " DANGER RETURNS - Beware ! " PROSZĘ ZAJRZYJ I WYRAŹ OPINIĘ. PRZECIEŻ TO TYLKO CHWILA A DAJE MI OGROMNEGO KOPNIAKA SZCZĘŚCIA. ZRÓB TO TAK JAK JA TO ROBIĘ DLA CIEBIE. PROSZĘ ;*

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie zasługuje, ale dziękuję ;)
  Rozdział cudny, mam nadzieje, że z Raven będzie wszytko ok ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. omomomomom jestem zachwycona <33 niecierpliwie czekam oczywiście na następny ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny!
  Nie mogę doczekać się kiedy Raven zacznie mówić.
  Ciekawe co stanie się po tymataku.
  Czekam, czekam.
  Pozdrawiam Zuza;*

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudowny rozdział!
  Mam nadzieję, ze Raven jakoś upora się ze swoimi uczuciami :) Ciekawa jestem co będzie po tym jej nagłym ataku.

  P.S. bardzo dziękuję za pomoc jesteś strasznie kochana :***

  OdpowiedzUsuń
 12. Jezu, jezuu <33 Ubóstwiam ten blog, na prawdę strasznie mi się spodobał :) Fajnie że rozdział jest w miare długi i zawiera dużo szczegółów :D Czekam na kolejny i życzę dużo weny :*

  http://one-direction-lose-my-mind.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale cudowny :D
  Bardzo mi się spodobało jak piszesz, masz świetnego bloga <3

  http://closertotheedge1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. cudny czekam na nn :*

  majka

  OdpowiedzUsuń
 15. I co ja Ci mogę napisać? Wiesz, że ten blog jest dla mnie niczym najlepsza czekolada, jest perfekcyjny i przenosi mnie do innego świata...
  Wydaje mi się, że te zbliżenia z Hazzą coś pomogą dziewczynie... To miłe czytać, że w końcu jakoś wszystko idzie do przodu.
  Rozdział magiczny.
  Czekam na następny! Magda :*
  http://do-you-think-you-are-doing-well.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Proszę cie! Dawaj mi tu już rozdział bo nie mam niczego ciekawego do czytania! A co innego mogę z resztą czytać?
  to-dream-my-dream.blogspot.com :) I hope you like it

  OdpowiedzUsuń